
Hitrate: 13-15
TBP: 93,40 %
Pengene kom retur i går, da West Ham hentede 0-0 i Liverpool. I dag er der cup på programmet og vi bliver i England.
Burnley – Arsenal – over 2,5 mål – Odds: 1,92 – Ladbrokes
To stærke cup-hold i kamp, hvor der intet er at tabe for Burnley. De er godt nok på hjemmebane, men modstanderen hedder Arsenal. Og selvom Arsenal ikke er med det stærkeste mandskab, ja så er det de unge talenter, der får chancen som altid.
Burnley kan spille frit i kampen og ikke tænke så meget over det samlede resultat. Sidste runde slog de Chelsea ud på Stamford, hvilket i sig selv er en kæmpe bedrift, så Burnley har gjort det bedre end forventet.
Arsenal sender de unge folk i ilden igen, og har man set dem spille før, er man ikke i tvivl. Her er det offensiven, der er i højsædet, og stærke spillere som Vela og Ramsey vil komme frem til en del chancer.
Hvis du ønsker at stille spørgsmål eller andet, så kontakt venligst: Odds@TotalBold.dk
Skriv et svar