Наши партнеры

MenuVidunderdreng forlænger med Arsenal

Engelsk fodbold

Arsenals unge kantspiller, Theo Walcott, har underskrevet en langtidsforlænge af sin kontrakt med klubben.

Arsenal kunne i dag annoncere, at klubbens fremtidige offensive håb, 20-årige Theo Walcott, har skrevet under på en ny kontraktforlængelse. Klubben meddeler, at der er tale om en langtidskontrakt, men man har ikke ønsket at offentliggøre, hvor mange år denne strækker sig over.

”Jeg er utroligt glad for at have underskrevet en langtidskontrakt med klubben. Jeg er lykkelig i klubben og jeg ønsker kun at takke alle dem, som har hjulpet mig hidtil i min karriere,” fortæller Walcott til klubbens hjemmeside.

Den tidligere Southampton-spiller forlod klubben i 2006 for at få sit gennembrud i Arsenal.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu