Наши партнеры

MenuValencia-legende anbefaler stjerner at skifte klub

Spansk fodbold

Valencia-legenden Santiago Cañizares, der har spillet mere end 400 kampe for klubben, råder klubbens tre stjernefrø David Villa, Silva og Juan Mata til at skifte de vante rammer ud til fordel for en anden klub.

Den traditionsrige spanske klub har en gæld på mere end tre milliarder kroner og det kan betyde, at flere af klubbens stjernespillere, som David Villa, Silva og Juan Mata skal forlade den hårdt økonomisk ramte klub.

”Jeg kan ikke se at de har nogen fremtid på Mestella. I øjeblikket er Valencia økonomisk en meget lille klub,” fortæller målmands legenden Santiago Cañizares til Marca.

Udover gælden har Valencia det problem, at de angiveligt ikke har udbetalt løn til spillerne i de sidste par måneder.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu