Наши партнеры

MenuTidligere Arsenal-spiller erstatter Redknapp

Engelsk fodbold

Portsmouth har i dag præsenteret den tidligere Arsenal-spiller, Tony Adams, som klubbens nye manager, eftersom Harry Redknapp valgte at overtage det tomme Tottenham-trænersæde.

Tottenham fyrede i weekenden manager Juande Ramos, som havde stået i spidsen for et kriseramt London-hold. Portsmouths Harry Redknapp blev hentet ind som klubbens nye håb i trænerrollen, og dermed stod Portsmouth pludselig uden manager.

Nu har klubben fundet den nye manager, og der er tale om Redknapps tidligere assistent, 42-årige Tony Adams.

Adams har tidligere styret roret i Wycombe, men de fleste vil huske ham for en glorværdig karriere som spiller, hvor han spillede intet mindre end 18 år for Arsenal, hvor han optrådte i over 500 kampe. Han lagde fodboldstøvlerne på hylden i 2002.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu