Наши партнеры

MenuThomsen forlænger med SønderjyskE

Dansk fodbold

SønderjyskE har i dag forlænget kontrakten med Johnny Thomsen, så hans kontrakt løber frem til den 30. juni 2011. Klubbens sportsdirektør beskriver ham som en spiller med et stort udviklingspotentiale.

SønderjyskE kunne i dag forlænge kontrakten med den 26-årige midtbanespiller Johnny Thomsen. Thomsen har dermed fået udvidet sin kontrakt fra december 2008 til juni 2011.

Klubbens sportsdirektør, Jacob ”Gaxe” Gregersen, er yderst positiv over for Johnny Thomsens engagement både til træning og i kamp.

”Johnny har vist at han begå sig på allerhøjeste niveau, så det var vigtigt for Sønderjyske at få papir på forlængelse af samarbejdet,” siger Jacob Gregersen til klubbens hjemmeside.

”Johnny er en fast bestanddel af førsteholdet. Han har en god alder og så har han en kanon indstilling til det at træne og spille kamp. Der er fortsat stort udviklingspotentiale i Johnny, så det glæder vi os til at få glæde yderligere knap tre år frem,” fortæller han.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu