Наши партнеры

MenuSilberbauer er Utrecht-spiller

Andet fodbold

Michael Silberbauer kan nu kalde sig Utrecht-spiller, da hans skifte i dag faldt på plads. Han har underskrevet en treårig kontrakt med hollænderne.

Utrecht kunne i dag bekræfte, at man har sikret sig den 26-årige midtbanespiller, Michael Silberbauers signatur. Han vil få trøjenummer otte, og danskeren kan forlade hovedstadsklubben gratis, da hans kontrakt udløb med løverne efter denne netop afsluttede sæson.

”Han bringer vores hold et skridt videre i modningsprocessen. Med Silberbauer og Barry Maguire (fra Den Bosch) har vi fået hvad vi ledte efter. En ung spiller og en erfaren herre, der skal hjælpe vores hold videre i udviklingen,” fortæller Utrechts tekniske direktør, Piet Buter, til Soccer International.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu