Наши партнеры

MenuSAS Liga-oprykker ophæver kontrakt efter en måned

Dansk fodbold

SAS Liga-oprykkerne Vejle Boldklub har i dag ophævet kontrakten med svenskeren Edin Cakovic, der satte sin signatur på en kontrakt for blot en måned siden.

Vejle Boldklub underskrev for blot en måned siden en kontrakt med den svenske angriber, Edin Cakovic, men i dag har klubben i samråd med spilleren, ophævet samarbejdet, trods en kontrakt af tre års varrighed.

”Edin Cakovic var hentet til Vejle Boldklub som udviklingsspiller. I den forbindelse var der aftalt en prøveperiode i kontrakten. Den er nu overstået, og parterne er blevet enige om at ophæve samarbejdet,” siger klubbens sportschef, Hans Lauge, til klubbens hjemmeside.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu