Наши партнеры

MenuRonaldo indgår væddemål med Sir Alex Ferguson

Engelsk fodbold

Manchester Uniteds nøglespiller Cristiano Ronaldo har indgået et væddemål med klubbens manager Sir Alex Ferguson, som lyder, at Ronaldo vil klippe sit hår af, hvis han ikke scorer mindst 20 mål i Premier League.

Manchester Uniteds højrefløj Cristiano Ronaldo har indgået et væddemål som lyder, at han vil klippe sit hår af, hvis han ikke scorer mindst 20 mål i Premier League, omvendt skal Sir Alex Ferguson klippe sit, hvis den unge portugiser formår dette.

”Jeg vil barbere mit hår af, hvis jeg ikke scorer 20 Premier League-mål – du skal barbere dit, hvis jeg gør,” skulle Ronaldo ifølge The Sun have fortalt Sir Alex Ferguson.

“Ronny er i virkeligheden selvsikker. Han bruger meget tid på sit hår, så han ville aldrig tage denne chance,” fortalte en af klubbens mange kilder.

Ronaldo scorede 17 Premier League-mål i den forrige sæson.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu