Наши партнеры

MenuRobinho: Jeg sagde farvel

Engelsk fodbold

Robinho afviser i dag, at han forlod Manchester Citys træningslejr. Ifølge brasilianeren sagde han farvel til alle, før han tog afsted.

Der har været mange rygter omkring et sammenstød mellem Robinho og cheftræner Mark Hughes i Manchester City efter at det kom frem, at brasilianeren havde forladt klubbens træningslejr for at tage til Brasilien. Klubben har dog afvist rygterne omkring et sammenstød, men alligevel har klubben udtalt, at Robinho står til en bøde, når han vender tilbage.

Det mener brasilianeren dog ikke er helt fair, da han afviser, at han forlod træningslejren uden klubbens viden.

“Jeg sagde farvel til alle, før jeg tog til lufthavnen, de så mig med min kuffert. Jeg stak ikke af, og gemte mig ikke. Klubben vidste hvorfor. Så hvorfor skulle jeg få en bøde? Det mener jeg ikke vil være fair,” siger Robinho til The People.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu