Наши партнеры

MenuRanders-indkøb knæskadet

Dansk fodbold

Randers nye spiller, Bobbie Friberg da Cruz, blev ved dagens træning knæskadet. Man ved dog endnu ikke hvor lang tid skaden vil holde forsvarsspilleren ude.

Allerede i sommer skrev Randers kontrakt med Bobbie Friberg da Cruz, der var forudset til at blive den nye leder i forsvaret efter afgangen fra Steven Pressley, der ikke fik sin kontrakt forlænget. Det gik dog galt for da Cruz ved dagens træning, da han pådrog sig en knæskde.

Ifølge klubbens egen hjemmeside fik da Cruz et vrid på indersiden af sit højre knæ, men man ved endnu ikke, hvor lang tid spilleren skal sidde udenfor. Det ved man først, når forsvarsspilleren har været til undersøgelser hos klubbens læge i aften.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu