Наши партнеры

MenuPremier League-manager ude i tre opgør

Engelsk fodbold

Blackburns erfarne manager, Sam Allardyce, tvinges til at overlade ansvaret til assistenten i de kommende tre kampe, fordi den 55-årige manager skal igennem en operation.

Blackburns spillere må i holdets kommende tre kampe se bort fra manageren Sam Allardyce. Den 55-årige manager er nemlig nødsaget til at gennemføre en operation, da han på det seneste har døjet med smerter i brystkassen.

”Sam er ked af at skulle være ude, men helbredet kommer i første række. Vi ved alle, at Premier League-fodbold er meget stressende, så det er bedre at forbygge end at helbrede,” forklarer formand John Willams til klubbens hjemmeside.

Klubbens assisterende manager Neil McDonald vil overtage styringen i de kampe, hvor Allardyce er ude.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu