Наши партнеры

MenuNani ansættes i West Ham

Engelsk fodbold

West Ham kunne i dag præsentere italieneren Gianluca Nani, der er ny i klubbens ledelse. Han tiltræder som teknisk direktør, en stilling, der netop er blevet oprettet.

West Ham har netop ansat italieneren Gianluca Nani i klubbens nye stilling som teknisk direktør. Nani har tidligere haft en lignende rolle i Brescia. Han skal som teknisk direktør stå for transfers, klubbens akademi og for at optimere træningsfaciliteterne.

”Nani vil begynde på fuld tid i juni, men er allerede begyndt at kigge efter potentielle transferemner til sommer sammen med Alan Curbishley (klubbens manager, red.),” står der på klubbens hjemmeside.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu