Наши партнеры

MenuMourinho advarer Ballack og Sheva

Engelsk fodbold

Michael Ballack og Andriy Shevchenko skal hæve deres niveau, hvis ikke de vil sættes af holdet i Chelsea. Der er ingen særbehandling fra London-klubbens manager, Jose Mourinho.

Hverken tyske Michael Ballack eller den ukrainske angriber Andriy Shevchenko har formået at slå deres navn fast i Chelsea. De to stjerner skal nu til at hæve deres niveau, for Chelsea-manager Jose Mourinho giver ingen særbehandling trods deres status som stjerner.

”Shevchenko og Ballack skal levere noget mere, for deres status er ikke hævet over klubbens øvrige spillere,” sagde Mourinho til The Sun.

Den portugisiske træner vil have de to spillere til at ofre sig for klubben, for i en storklub som Chelsea, skal man præstere for at få lov at spille.

”En ting er at være stjernen blandt tyve ukendte spillere, det er noget ganske andet når to spillere ankommer til en klub hvor resten af spilleren i forvejen er mestre, berømte og rige,” sagde Chelsea-bossen.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu