Наши партнеры

MenuManchester City venter på Scolari

Engelsk fodbold

Trods Sven-Göran Eriksson nyder stor popularitet hos klubbens fans, ønsker klubbens præsident, Shinawatra, at svenskeren skiftes ud med Scolari. Manchester City må dog pænt vente på brasilianeren.

Den thailandske præsident, Shinawatra, har et stort ønske om at skifte den nuværende træner, Sven-Göran Eriksson, ud med Luis Felipe Scolari. Ønsket trodser klubbens fans, som er fint tilfredse med den nuværende manager.

Brasilianske Scolari vil dog på nuværende tidspunkt ikke snakke om ny arbejdsgiver, da han har travlt med at forberede sit portugisiske EM-mandskab til den kommende slutrunde. Det fortæller trænerens talsmand til nyhedsbereauet AP. Det bliver først efter sommerferien, at forhandlingerne kan finde sted.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu