Наши партнеры

MenuHulls formand siger stop

Engelsk fodbold

Hull er i både sportslig og økonomisk krise. Det har taget hårdt på Hulls formand, Paul Duffen, der med øjeblikkelig virkning stopper.

Medierne har i den seneste tid været ikke særlig søde ved Hull. Først kom det frem at klubbens økonomi ikke har det for godt og senere hen kom der rygter om at klubbens manager, Phil Browns, ville blive fyret, og det måtte klubben ud at afvise.

Nu er der kommet endnu en negativ nyhed, idet at formanden Duffen vælger at stoppe med øjeblikkelig virkning.

”Pauls afgang er hans eget valg, og han forlader klubben med de bedste anbefalinger, som en ven af klubben og ledelsen. Klubben ønsker at takke Paul for hans fantastiske bidrag som formand,” skriver klubben på dens hjemmeside.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu