Наши партнеры

MenuHull henter Fulham-profil

Engelsk fodbold

Hull har overrasket positivt i denne sæson, og i dag har man skrevet kontrakt med Fulham-profilen, Jimmy Bullard, der har skrevet under på en kontrakt, der gælder de næste 4½ år.

Fulham har i dag mistet en vigtig brik i deres forhåbninger om at fastholde deres tiendeplads i Premier League. Klubben har nemlig valgt at sælge Jimmy Bullard til konkurrenterne Hull, der ligger på niendepladsen.

Hull skulle have smidt omkring 40 millioner kroner på bordet for at få midtbanespilleren til klubben, hvilket gør Bullard til den dyreste spiller i klubbens historie.

“Vi prøver at forbedre et hold, der har klaret sig godt i Premier League og bare manglede lidt ekstra. Jeg synes, at købet viser, præcis hvor seriøst vi mener det med Premier League i år,” siger manager Phil Brown ifølge klubbens hjemmeside.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu