Наши партнеры

MenuHøjreback tilknyttes FCN’s talenthold

Dansk fodbold

FC Nordsjælland er i færd med at forstærke klubbens talentfulde hold, U17. Den seneste spiller i rækken af talenter er højrebacken Mathias Jarnbo, der tiltræder fra Frem.

FC Nordsjælland vil også i fremtiden satse på klubbens egne udviklede talenter. Dette skal ske ved at forstærke klubbens U17-hold. I dag kunne man præsentere Mathias Jarnbo fra Frem som ny mand på talentholdet.

”Det er en drøm det her. Jeg er meget glad for at komme til FCN, på et hold, der spiller teknisk og offensivt fodbold. FCN er en klub, som har en god tilgang til spillet med fokus på udvikling af den enkelte spiller. Jeg glæder mig til at få chancen og vise mit talent,” fortæller Mathias Jarnbo til FC Nordsjællands hjemmeside.

Jarnbo vil blive tilknyttet FCN’s U17-hold efter sommerpausen.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu