Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /var/www/totalbold.dk/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
Hertha-bomber afløser Hoeness - TotalBold.dk
Наши партнеры

MenuHertha-bomber afløser Hoeness

Tysk fodbold

Hertha Berlins tidligere bomber, Michael Preet, er blevet udnævnt som den nye manager i klubben. Han overtager jobbet efter Dieter Hoeness, som i går trak sig tilbage fra stillingen.

Den tidligere tårnhøje angriber, Michael Preetz, som fik sit store gennembrud i Hertha Berlin i perioden 1996 til 2003. Under dette ophold scorede han 93 mål i sine 227 kampe for klubben. Inden han valgte at lægge støvlerne på hylden, formåede han også at blive klubbens mest scorende nogensinde.

Herefter takkede han ja til at blive en del af klubbens administration, og da den udfordrende stilling om at blive manager for klubben bød sig i går, valgte han at lade sig forfremme.

Han overtager derefter posten efter Dieter Hoeness, som kom til klubben tilbage i 1996. Preetz får til opgave at styre klubbens sportslige ledelse, mens Ingo Schiller får ansvaret for at kontrollere klubbens finanser.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu