
Barcelonas Deco har afvist et muligt skifte til Chelsea, men han indrømmer dog, at han godt kunne tænke sig at spille i Premier League på et tidspunkt.
Der har i de seneste uger været rygter om, at Chelsea skulle være parate til at købe den portugisiske playmaker, hvor Barcelona så ville få Frank Lampard i bytte.
Nu har Deco været ude og sige, at der ikke er noget hold i de rygter, men samtidig indrømmer han, at han gerne vil spille i Premier League på et eller andet tidspunkt.
– Jeg kunne godt tænke mig at spille i Premier League på et eller andet tidspunkt, da ligaen altid har fascineret mig. Men for tiden spiller jeg i en af de bedste klubber, og jeg er meget lykkelig i Barcelona, sagde Deco om sin fremtid.
Om Deco skifter allerede til sommer, eller først når hans kontrakt udløber i 2010 ved kun Deco.
Skriv et svar