Den danske landsholdsspiller der løber rundt på græsengene i Werder Bremen, skulle i løbet af ti dage være klar til comeback.
Daniel Jensen er skadet lige i øjeblikket med hans fod, men det ser ud som om at Daniel Jensen burde være klar til at gå på banen i løbet af ti dage.
”Min fod og akillessenen har det godt, når jeg støtter på den. Jeg har ikke løbet på den endnu. Men de seneste to dage er det gået meget fremad, så jeg kan snart løbe. Så må vi se, hvordan fysikken reagerer. Men lige nu føles det rigtig godt,” siger danskeren til spn.dk.
En specialist i München er skyld i at Jensens fod er i fremgang. Han ser snart ud til at komme i gang med at spille fodbold med både Werder Bremen, men også landsholdet. Daniel Jensen har siddet ude mere end en måned.
Skriv et svar