Liverpools danske forsvarer Daniel Agger er endelig tilbage på træningsbanen efter en alvorlig fodskade, der har ødelagt det meste af sæsonen.
Daniel Agger kan nu endelig glæde sig over, at være på vej tilbage i topform. Liverpool-forsvareren har fået denne sæson ødelagt af en fodskade, men nu er den tidligere Brøndby-spiller atter tilbage på træningsbanen.
”Vi har Fabio Aurelio og Daniel Agger tilbage på træningsbanen, og det er gode nyheder. Stemningen i truppen er god,” udtaler manager Rafael Benitez til klubbens hjemmeside.
Agger har ikke spillet en kamp for sin engelske arbejdsgiver siden september. Han kan dog først få comeback i næste sæson, da denne sæsons sidste kamp bliver afviklet på søndag.

d. 16/03/2026 23:37 |
Skriv et svar