
Liverpools danske forsvarer, Daniel Agger, som har døjet med en rygskade, gør i morgen comeback for klubbens reservehold, når de møder Manchester City.
Landsholdsforsvareren Daniel Agger står endnu ikke noteret for en kamp i denne sæson, men Liverpool-spillerens situation er nu så god, at han kan gøre comeback i morgen, når reserveholdet møder Manchester Citys reserver.
Agger har længe døjet med en rygskade, og klubbens reservetræner glæder sig til at se danskeren i aktion.
”Det er herligt, at se Daniel tilbage. Det giver et boost til personer i klubben. Det er altid godt, at se værdifulde spillere vende tilbage efter skader, og denne kamp er velegnet til at gøre comeback i,” forklarer reserveholdstræner, John McMahon, til klubbens hjemmeside.
Skriv et svar