Наши партнеры

MenuChelsea-talent udlejes til Wolves

Engelsk fodbold

Wolverhampton, som i denne sæson er repræsenteret i den næstbedste engelske række, har i dag fået en låneaftale Chelseas engelske U21-landsholdsspiller Michael Mancienne.

Chelseas engelske U21-landsholdsspiller, Michael Mancienne, der er 20 år gammel, er en populær mand i klubbens ungdomsafdeling, men denne begejstring har endnu ikke givet udbytte i en optræden på førsteholdet.

Dette har Mancienne nu taget konsekvensen af, da han har ladet sig udleje til Wolverhampton.

”Jeg ønskede defensiv forstærkning, efter at have lukket 14 mål ind i fem kampe. Måske vi har brug for at ryste posen lidt, og se om vi kan finde en opskrift der virker,” udtaler Wolverhampton-manager, Mick McCarthy, til klubbens hjemmeside.

Mancienne har underskrevet en tre måneders lang lejekontrakt.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu