Наши партнеры

MenuBergvolds tidligere træner tilbage

Italiensk fodbold

24-årige Martin Bergvold spiller for den italienske klub Livorno. I efteråret blev træner Fernando Orsi fyret for klubben, men nu vender han tilbage til trænergerningen i Livorno. Det sker efter Giancarlo Camolese blev fyret mandag.

I weekendens kamp mod storklubben A.C. Milan, blev Livorno ydmyget med hele 4-1. Det var afslutningen på trænerkarrieren i Livorno for Giancarlo Camolese. Nu vender klubbens tidligere træner Fernando Orsi tilbage til embeddet, som han blev fyret fra i efteråret.

Klubbens præsident udtalte i efteråret, da Fernando Orsi blev fyret, at han ikke fortjente fyringen, men at fansense ikke var tilfredse med spillet, hvorfor han måtte forlade jobbet. Måske er det derfor, at han nu vender tilbage til Livorno.Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*Top-menu
Menu