Наши партнеры

Menu



Beckham tæt på landsholdscomeback

Engelsk fodbold

Den engelske landstræner, Steve McClaren, overvejer kraftigt at indkalde David Beckham til venskabskampen mod Brasilien den 1. juni.

McClaren er blevet imponeret af Beckhams seneste formstyrke, og forbedrede attitude, efter han kom tilbage på Real Madrid-holdet. I spansk presse roses Beckham i høj grad, og flere aviser vurderer ligefrem, at det er Beckhams genkomst, der har været hovedårsagen bag Real Madrids succes på det seneste.

Samtidig har McClaren erkendt, at de mulige efterfølgere på Beckhams position ikke har haft det gennembrud, som han håbede på. Det har alt i alt fået Beckham ind i overvejelserne til den trup, som skal udtages i den kommende uge.

“Jeg ønsker stadig at spille for mit land, og jeg tror fortsat på, at jeg kan få chancen igen,” udtalte Beckham i et interview.

Beckham og resten af Real Madrid-holdet ligger nr. 1 i Primera Division á point med Barcelona.



Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*



Top-menu
Menu