Наши партнеры

Menu



Andersons arbejdstilladelse i orden

Engelsk fodbold

Manchester Uniteds brasilianske nyindkøb Anderson fik i første omgang afvist sin arbejdstilladelse, men Manchester United appelerede, og det er kommet dem selv til gode.

Den tidligere Porto-spiller, som i dette transfervindue er skiftet til de engelske mestre Manchester United, fik tidligere afvist sin arbejdstilladelse, da han ikke havde spillet 75 procent af Brasiliens landskampe de sidste to år. Manchester United appelerede dog kendelsen, og i dag blev arbejdstilladelsen sikret, og dermed kan Anderson optræde for The Red Devils.

Der har til det sidste været tvivl om, hvorvidt Anderson ville få lov at komme ind i landet, men brasilianeren fik lov efter Manchester Uniteds forklaring om, at han var et specielt talent.

Anderson er lige nu sammen med det brasilianske landshold, som spiller Copa America.



Kommentér

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

*



Top-menu
Menu